Co straszy w wannie?

Dzisiejsze mamy nie korzystają już tak jak dawniej z rad i doświadczeń poprzednich pokoleń. W księgarniach pełno podręczników do obsługi dziecka, w cybersieci aż roi się od stron poradników dotyczących jego pielęgnacji, wychowania. Poza tym dziś wszystko można wygooglować: google ginekolog, pediatra, psycholog, na każde pytanie odpowie, co tylko chcesz. Nie zraża nawet fakt, że w głowie potem masz istny miszmasz.

Matka dziwny eksperyment poczyniła. Wygooglowała czemu się dziecko może przestraszyć kąpieli i kilka złotych rad znalazła czego czynić nie należy. A mianowicie:

  1. Nie wyciągać korka i wypuszczać wody gdy dziecko znajduje się w wannie.
  2. Nie wlewać zbyt ciepłej wody.
  3. Nie stosować prysznica.
  4. Nie kąpać bez maty antypoślizgowej.
  5. Nie robić piany.

 

A Matka tak zrobiła –  najpierw wykąpała, potem przeczytała. Ciepłą wodę wlała, maty nie użyła, pianę spieniła, na koniec głowę prysznicem spłukała. Efekt : Demolka na pół przyrumieniony, jak jabłuszko, po wannie zaczął wędrować, wodą pluskać,  pianę wcinać. Na deszczyk prysznicowy tylko się wzdrygnął, a na sam koniec korek wyciągnął i zafascynowany patrzył w wirujący odpływ 🙂 I Matka do takiego wniosku doszła:

Albo mój Demolka jest tym milionowym, co to się tych wszystkich strachów kąpielowych nie boi. Albo matkowa intuicja wie najlepiej. I jej się słuchać trzeba.

4 myśli w temacie “Co straszy w wannie?

  1. ja odpalam prysznic, wsadzam Muminka do brodzika i zatykam korkiem odpływ, robimy piane, lejemy prysznicem cały czas, jest super zabawa. maty nie mamy za to liczne gwiazdy i delfiny anty. przydaja sie tez i mi 😛

  2. u nie tez wodniki szuwarki…. jestem chyba złą mamą bo robię wszystko czego nie wolno podczas kąpieli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s