naga prawda o macierzyństwie

Zdjęcie nagrodzone II miejscem w konkursie World Press Photo 2013 w kategorii życie codzienne, zdjęcie pojedyncze. Tytuł: Wczesny ranek , autorstwo: Soren Bidstrup, Duńczyk.

Wywołało sporo zamieszania i kontrowersji. Niektórzy spekulują czy zasłużenie otrzymało nagrodę. We mnie zdjęcie nie wzbudza negatywnych emocji, oburzenia czy też zgorszenia. Wręcz przeciwnie. Nie wnikam w kwestię walorów estetycznych  lecz przemyconą treść. Nie ma tu nachalnego przekazu, raczej subtelna prawda o macierzyńskiej prozie życia.  Dziecko „przyssane” do matki wędruje za nią krok w krok, nie zważając na charakter miejsca. Zwykła codzienność, na pewno nie obnażona w sposób niesmaczny prawda, przynajmniej dla mnie. Jakie są Wasze odczucia?

7 myśli w temacie “naga prawda o macierzyństwie

  1. Pierworodny biega za mną do łazienki i podgląda mnie przez otwory w drzwiach. Bawi mnie taka sytuacja i to, że jest taki za mną. „Korzystam” więc póki mogę z Jego obecności, bo kto wie co będzie za kilka lat? Pewnie usłyszę „mamo, pójdę sam, ty ze mną nie idź” 🙂

  2. Popieram. Kontrowersyjne zdjęcia są po to, aby wzburzyć dyskusje na często drażliwe ( i PRAWDZIWE ) tematy, tak jak ostatnia okładka Newsweeka:)

  3. ono takie zwyczajne jest, matkowe… nie ma co się oburzać, doszukiwać, wzburzać – chociaż sztuka ma wywoływać wszystkie, skrajne emocje… a my na tym kiblu też siedzimy, a dziecko włazi za nami, bo „mamoooo, a co to?”, to życie jest – po co w ogóle mówić więcej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s