licytacja pokoleń

Macie pampersy, nie musicie w kółko prać tetry… za naszych czasów…

Teraz to dopiero jest wygoda, słoiczki, deserki kupisz – masz,  bez stania przy garach…

Nosidełka, chusty, kiedyś to nawet nikt nie marzył o takich gadżetach, matka przez biodro przewieszała i dawaj z odkurzaczem…

W związku z powyższym, matki dwudziestego pierwszego wieku powinny ugryźć się w język przed podjęciem tematu trudów codzienności z własnymi rodzicielkami czy teściowymi.  Jednak czy chodzi o to by licytować się, która z nas miała/ma trudniej?

źródło : polki.pl

źródło : polki.pl

Gdyby te wszystkie pampersy, pralka na 1200 obrotów były patentem na udane macierzyństwo to współczesne matki pewnie w ogóle by nie narzekały. Choć z drugiej strony wedle powszechnej opinii my zawsze narzekamy, cokolwiek by się działo, bo zawsze mogłoby być lepiej nawet jak jest dobrze. Taka nasza mentalność wyssana z polskim mlekiem czy to z piersi czy modyfikowanym.

Wracając do tematu, świat niewątpliwie poszedł do przodu ułatwiając nieco przyziemne czynności, ale nie obędzie się bez bilansu zysków i strat. Poza tym bobasy w wyniku pokoleniowej ewolucji nie przeszły totalnej metamorfozy. Nadal są brzdącami preferującymi samodzielne odkrywanie świata mimo, że tak nachalnie jest im podany na tacy w migających misiach, sterowanych samochodach i szklanym okienku z całodobową dobranocką. Nadal wolą chochlę i zabawy w kuchni.

Zamiast dyskusji o postępie w ciągu tych  lat świetlnych, które wydają się dzielić, może warto poszukać tego co nas łączy. Licytacja o pampersa, słoiczki i inne ułatwiacze współczesnej matki nie wniosą za wiele dobrego we wspólne relacje. Mogą stworzyć dystans i zniechęcić do rozmowy, a drążąc temat nawet doprowadzić do konfliktu.

2 myśli w temacie “licytacja pokoleń

  1. oh ile ja słyszałam, że mam ŁATWO. hmmmm.. nie łatwo, ale inaczej. skoro są pampersy to czemu ich nie używac. jakby wtedy były takie pieluchy to wątpie, żeby nasze mamy i babcie paprały sie w terach. no może te, które chciałyby być eko .. 😉

  2. Zawsze sie zastanawiam czemu taka licytacja ma sluzyc.Faktycznie mamy latwiej i pewnie nasze dzieci tez beda mialy wiecej udogodnien.I dobrze.Jesli mozna sobie ulatwic codzienne zycie,to super sprawa.Zmiany i udogodnienia,to nie powod do wylewania zalu jak to kiedys mialy kobiety,a jak teraz jest latwo.Podziwiam poprzednie pokolenia i przyznam,ze trudno byloby odnalezc sie w tamtych realiach.Ale nie chce slyszec opinii,ktore maja umniejszac trud mojego maciezynstwa,bo nie zamiaruje przepraszac za to,ze mam latwiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s