Czego pragnie Kobieta Matka?

źródło : http://swir.us

źródło : http://swir.us

To nie żadna szkoła uwodzenia i poradnik w stylu jak zarzucić sidła, by złowić złotą rybkę. Jeśli jesteś facetem i jednocześnie ojcem (i jakimś cudem znalazłeś się tutaj), to może przyda Ci się tych kilka wskazówek jak uszczęśliwić kobietę, która jest również matką Twoich dzieci. Pewnie ten wpis nie zawiśnie na Twojej lodówce, ale będzie mi miło jeśli  przeczytasz go do końca. Jeżeli jesteś matką dodaj coś od siebie, w ten sposób przyczynisz się do powstania mapy kobiecych myśli i pragnień.

Nie każda z nas łaknie wyłącznie okazjonalnego wiechcia, błyskotek, wystawnych kolacji. Jeśli uważasz, że to wystarczy i tymi trikami w stylu macho chcesz uszczęśliwić Kobietę Matkę, to mówię Ci – mylisz się Mężczyzno. Nie zrozum mnie źle, jeśli na dziś wieczór zaplanowałeś kolację w stylu el ona i on, el wino, el korkociąg,  nie porzucaj pomysłu. Na pewno się ucieszy. Pamiętaj jednak, że poza tymi romantikochwilami istnieje jeszcze szara codzienność i to właśnie wtedy możesz ją zdobyć i uszczęśliwić najbardziej.

1. Zapomnij o koronie króla, jeśli takową nosisz, choć mam nadzieję, że tak nie jest. Pomoc w kuchni, sprzątaniu nie uczyni z Ciebie Pantoflarza, ale wyrozumiałego faceta i ojca, który rozumie i dostrzega nawał prac domowych, jaki na swoich barkach dźwiga Kobieta Matka.

2. Poświęć czas dziecku. Oprócz tego, że zbudujesz więź między Tobą i brzdącem, to twoja szczera miłość, opiekuńczość w stosunku do niego będzie rozbudzać w partnerce uczucie do Ciebie. Podwójna satysfakcja gwarantowana!

3. Pokazuj jej, że mimo krągłości i pociążowych pozostałości czy śladów nadal jest dla Ciebie atrakcyjna i podoba Ci się najbardziej.

4. Zorganizuj jej czasem chwilę dla siebie, zabierz dzieci na wycieczkę czy spacer. My Kobiety Matki często potrzebujemy chwili ciszy i spokoju.

5. Poranne pobudki to zmora Matek, jeśli zafundujesz jej nawet godzinkę snu gratis i zajmiesz się malcem będzie wniebowzięta.

6. I przede wszystkim rozmawiaj z Kobietą Matką o jej oczekiwaniach i pragnieniach. Rozmowa jest najważniejsza!

8 myśli w temacie “Czego pragnie Kobieta Matka?

 1. Jeszcze dodałabym do tego: traktujcie swoje obowiązki po równo, a nie – to są twoje obowiązki Matko (pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, itp. itd.) a jeśli ja-ojciec też je wykonuję – to czynię Ci wielki honor i pomagam. Ale to nie są moje obowiązki 😉

 2. Dokładnie potwierdzam to wszystko, mężczyzna nie jest tylko od zarabiania pieniędzy, my te chodzimy do pracy, a po powrocie mamy drugi etat, uwielbiam (oczywiście nie za często), kiedy mój partner również przygotuje posiłek bądź posprząta mieszkanie. To zawsze pomoc, na którą nie każda z nas może liczyć. matki głowa do góry, zauważyłam, że facet musi o tego sam dorosnąć. U mnie trochę to trwało, ale rozmowy w końcu zaskutkowały. 🙂

 3. Kobieta Matka …?
  Wariant 1:
  Realizuje się zawodowo ( tzn nie porzuca pracy bu zostać z dzieckiem )
  Realizuje się w domu ( przed pracą zadba o dziecko i męża – kanapka do pracy obowiązkowo 😉 … posprząta jeszcze kuchnię przed wyjściem… no i oczywiście pościeli łóżko… pobiegnie do pracy… w czasie przerwy na lunch podjedzie z dzieckiem do dentysty… od którego wracając zrobi zakupy na obiad… który jeszcze ugotuje przed powrotem do pracy… biegiem wróci realizować się zawodowo… po czym wracając … wpadnie jeszcze po nowe skarpetki dla Mężczyzny Ojca … dotrze do domu na 10 minut przed nim … dzięki czemu uda się jej podgrzać przygotowane wcześniej potrawy … i z uśmiechem poda je Mężczyźnie Ojcu … sama przekąsi jakąś kanapkę.. by zwolnić nianię … i w czasie kiedy Mężczyzna Ojciec konsumuje… ona zajmuje się edukacją młodego pokolenia… po czym Mężczyzna Ojciec siada przed komputerem bo po pracy jest bardzo zmęczony… i bez relaksu nie da rady… więc dziecko kąpie Kobieta Matka … kładzie je spać… by wreszcie móc zająć się chwilę sobą … lecz niedługo Później Mężczyzna Ojciec przypomina sobie o obowiązkach bycia ojcem… więc tuż przed zaśnięciem zaczyna bawić się z malcem… po kilkunastu minutach dziecko zaczyna płakać ze zmęczenia… więc oddaje je Kobiecie Matce … by mogła je uśpić … w końcu nikt tak dobrze jak ona tego nie robi … Kobieta Matka po godzinnej walce usypia dziecko i pada zmęczona … Mężczyzna Ojciec przypomina sobie że jest głodny i zaczyna ją wypytywać co jest do zjedzenia… ona wylicza zawartość lodówki … po czym on prosi ją (ze względu na swoje ogromne zmęczenie) aby zrobiła mu „coś” do jedzenia… po namowach Kobieta Matka robi mu kilka kanapek, myje zęby i idzie spać… by obudzić się kilkakrotnie w nocy do młodego … gdy Mężczyzna Ojciec smacznie śpi…

  Wariant 2:
  Porzuca pracę i zostaje w domu… gdzie „nic nie robi” – tylko zajmuje się dzieckiem … więc Mężczyzna Ojciec wymaga aby : było posprzątane, wyprane, ugotowane, zrobione zakupy, w tym zakupy odzieżowe dla męża, i oczywiście żeby Kobieta Matka zajmowała się dzieckiem … a jak wraca zmęczony z pracy… to stwierdza że Kobieta Matka nie zdążyła wyprać jego koszuli w paski… (miał nawet do niej dzwonić w tej sprawie, ale stwierdził, że na pewno się domyśli że chce ją jutro ubrać) i zaczyna jej wyrzucać że obijała się cały dzień… że obiad nie miał zupy… że za dużo wydała i w dodatku że się zaniedbała…

  ach ci Mężczyźni Ojcowie 😉

 4. a ja od siebie tylko mogę dodać- DOCEŃCIE NAS
  ja jako mama na etacie nie mam prawa czuć się zmęczona nawet po całym dniu pracy,mi się nie należy odpoczynek czy chwila dla mnie.Ja nie mam prawa czuć się wykończona a moja pensja jest marna.I co z tego,że w reklamach każą,pokazują kampanie wspierające powrót kobiet po macierzyńskim kiedy nas w czterech kątach nie doceniają.
  Panowie docencie to,że my też chcemy się realizować, dokształcać, mamy do tego prawo a macierzyństwo w niczym tak na prawdę nam nie przeszkadza-wręcz przeciwnie sprawia,że stajemy się atrakcyjniejsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s