Dżentelmen – gatunek wymierający

źródło : internet

źródło : internet

Dżentelmen, czy gentleman jak kto woli. Czy to faktycznie powoli wymierający szarmancki ssak, którego należy objąć ścisłą ochroną? Oto krótka klasyfikacja gatunku.

 Typ pierwszy. Hrabina puściła bąka, a ja jako dżentelmen biorę to na siebie. Dżentelmen groteskowy, komizm i tragizm w jednym, co na myśli to na języku, niewyparzonym. Spotkałaś pewnie przynajmniej raz w życiu, niech wymiera. Typ drugi. Stoję  w kolejce z brzuchem, uf jak gorąco, przede mną ich trzech : Gen Tel  i Man , takich to u nas jak grzybów po deszczu. Zawsze wypachniony, elegancki, dżentelmen jak się patrzy w każdym calu, albo celu bo  kobietę swą zawsze potrafi kwiatkiem potraktować, dla nagrody, niech wymiera. Typ trzeci. Dżentelmen na dwieście procent, który wie co, gdzie i kiedy należy zrobić. Nienaganny, ugrzeczniony, lubi głaskać, ale uważaj, nie zna umiaru, tym razem może Ciebie zagłaskać Kotku, jak dla mnie może wymierać.  Typ czwarty Wychowany dżentelmen, przez żonę znaczy się.  „Co tak stoisz jak słup soli, przywitaj się z Basią, w mankiet Kaziu, w mankiet” „ Byś się ruszył i otworzył mi drzwi od samochodu, sąsiadka patrzy”.  Ciepłe kluchy, a niech je sobie żona gotuje, a nawet rozgotuje, na zdrowie. Typ piąty. Dżentelmen stracony. Zdarzyło mu się trafić na niewiastę szturmującą swą niezależność i mu się dostało, po czym podjął decyzję „nie będę już dżentelmenem” uczcijmy jego pamięć chwilą ciszy… Typ szósty. Dżentelmen na scenie. Niczym aktor chce zrobić dobre wrażenie na kobiecie, często skrywając prawdziwe motywy swoich działań. Brawurowy, pewnie zarzuca sieci, by złowić swoją złotą rybkę, która bez namysłu spełni jego trzy życzenia. Nie tak łatwo go uśmiercić.  Typ siódmy. Dżentelmen pijany. Chętnie rączki całuje, do tańca prosi i trudno się od niego opędzić. Trafiłam na takiego w dniu ślubu, bramę zrobił i do samochodu z wiechciem wyrwanych z ogródka się wpakował. Z Gibraltar to by już sobie nie poradził, ledwie na nogach się trzymał.

źródło : demotywatory.pl

źródło : demotywatory.pl

Poza wcześniej wspomnianym wychowanym (typ czwarty) trudno o stuprocentowego męża dżentelmena, co więcej trudno też o żonę stuprocentową damę w małżeństwie. A przyznać się przed sobą szczerze, czy nigdy wspólnie bąkologii nie studiowali i żaden podkołdernik nigdy się nie wymsknął. Jeśli nie, to mili państwo właśnie wybraliśmy gentelmana i damę roku. Może dopiero rok po ślubie i póki co wytrwali w małżeńskim kulturalnym wzdęciu.

Właściwie po co nam dżentelmeni? przecież  to słowo nawet pociągające nie jest. Wystarczy normalny facet, który po pierwsze primo wie czego chce od życia, po drugie primo ma swój kodeks zasad których się trzyma, po trzecie primo kiedy wymaga tego sytuacja potrafi zmusić do pracy szare komórki i zadziałać jak należy. Ten typ niestety na wymarciu, więc postuluję – objąć ścisłą ochroną!

2 myśli w temacie “Dżentelmen – gatunek wymierający

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s