„Rozplatanie tęczy” czyli jak obudzić w dziecku wyobraźnię

Dziecko to wbrew pozorom wymagający odbiorca. Czasem nam dorosłym błędnie wydaje się, że do szczęścia i zabawy wystarczy mu prosty przekaz z infantylną nutką. Jednak tak naprawdę malec szuka i potrzebuje dużo więcej. Przede wszystkim chce poznawać świat, poprzez doświadczenia, w których ma swoje własne miejsce i odgrywa istotną rolę.

Coraz trudniej dziś o miejsca, gdzie dziecko nie jest traktowane jak potencjalna ofiara marketingowych zabiegów. Możemy zaobserwować, że zewsząd jest ono atakowane dziesiątkami impulsów, a efekt zamętu w malutkiej głowie my rodzice odczuwamy najbardziej na własnej skórze. Dlatego gdy znajdzie się miejsce o pozytywnym oddziaływaniu na zmysły i rozwój dziecka to chce się wracać tam jak najczęściej.

Teatr Małego Widza to miejsce dla najmłodszych, gdzie droga do krainy dziecięcej wyobraźni nie prowadzi ścieżką na skróty. Tu każdy szczegół zdaje się być przemyślany. Przestrzeń budynku pełna tajemniczych korytarzy, niebanalne zabawki czekające w foyer teatru już na samym wstępie przenoszą do magicznego świata.

Spektakl „Rozplatanie tęczy” okazał się być najbardziej trafionym prezentem mikołajkowym dla nas wszystkich. Nie wiem co działo się w główce Małego Człowieka, jednak zaskoczył mnie swoją koncentracją uwagi i  poczuciem humoru podczas oglądania sztuki. Obserwacja jego reakcji, komunikacji z otoczeniem i zabawy zaraz po przedstawieniu to bezcenne matkowe przeżycie.

i

ii

Nikt nie wie jakie historie malują kolory tęczy w głowach najmłodszych. Jedno jest pewne, spektakl usypia racjonalny umysł, przenosząc do krainy emocji, wrażliwości na doświadczenia i wizualne piękno.

Na uznanie zasługują sceniczne poczynania Agnieszki Czekierdy, która szybko zyskuje sympatię małych widzów i skupia ich całkowitą uwagę, co jest naprawdę nie lada wyzwaniem biorąc pod uwagę specyfikę wieku.

Matka poleca wszystkim odwiedzającym rodzinnie warszawską Starówkę. Teatr przy Jezuickiej to miejsce, którego bez wątpienia nie możecie przegapić.

7 myśli w temacie “„Rozplatanie tęczy” czyli jak obudzić w dziecku wyobraźnię

  1. teatr dla dziecka to jedna z nalepszych rzeczy jaką można zafundować 😉 sobie i maleństwu. Zwłaszcza, że w erze komputerów, telewizji ciężko o o coś rozwijającego

    Buziaki czekam na dalsze posty,
    A.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s