Zabiegane frustracje

Musisz sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić, a potem zacznij to robić

Abstrahując od faktu, że autorem słów jest najarany Laska (bohater filmu „Chłopaki nie płaczą), a w swojej wypowiedzi wyraźnie nadużywa słowa „zajebiście” (określonego mianem wstrętnego fonetycznie przez profesora Miodka), to trudno nie przyznać mu racji, że człowiekowi do szczęścia potrzebne jest zajęcie, które daje satysfakcję, radość i przede wszystkim da się lubić. Należy tu jednak przytoczyć wprowadzenie do wspomnianego cytatu , w którym Laska podaje kilka warunków jakie musisz spełnić by podjąć tę filozofię na życie :

w ogóle bracie jeśli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Hutsi ani Tutu i te sprawy to (…)

W każdym razie nie łapię się na laskową filozofię, a szkoda, bo jest wiele rzeczy, które lubię w życiu robić, a na które zwyczajnie brak mi ostatnio wolnych chwil. Doby nie wydłużę, czasu nie oszukam i czuję jak przez palce ucieka mi minuta za minutą, a życia ciągle mało. Tak, życia pełną parą. Zdaję sobie sprawę, że większość osób aktywnych zawodowo, prowadzących dom, posiadających rodzinę tak ma. Z drugiej strony to trochę niesprawiedliwe, że ciągle musisz wybierać między stertą zaległych, ale niekoniecznie przyjemnych obowiązków, a chwilą dla siebie czy bliskich.

ot takie moje zabiegane frustracje, z którymi usilnie walczę ostatnio …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s